Рослини
Меню
Вхід / Реєстрація Авторизуйтесь будь ласка
Правила посадки, догляду та перевезення рослин

Правила посадки, догляду та перевезення рослин

При перевезенні зелених рослин крону необхідно захистити від вітру, в той же час не можна допустити «запарювання» рослин в закритому кузові в жарку погоду. Категорично не можна перевозити рослини з відкритою кореневою системою на вітрі і сонці.

Чим менше термін зберігання рослин і чим швидше проведена посадка, тим вище приживлюваність. До посадки рослини тримають в тіні, забезпечивши полив і укриття контейнерів і комів рослин від перегріву і пересихання.

Бажано, щоб властивості грунту, його механічний склад на ділянці і в межах посадкової ями були однорідними. Значно змінювати склад грунту в межах посадкової ями не слід. При викопуванні ям, верхній родючий шар землі складають окремо від нижнього, менш родючого. При засипці ям спочатку використовують верхній родючий грунт, потім засипають нижній шар грунту, перемішаний з перегноєм, добривами, іншими компонентами і спеціалізованими грунтами, які можна придбати у нас в розпліднику.

За формою ями роблять круглими зі стрімкими стінками. Оскільки після посадки коріння рослини переважно росте в сторони, велика глибина посадкової ями не потрібна. Діаметр посадкових ям залежить від розміру і віку рослини, і, головне, від розміру кореневої системи. В середньому діаметр ями повинен бути в 1,5 рази більше кома.

При повній заміні грунту в посадковій ямі, розмір ями повинен відповідати розміру кореневої системи дорослої рослини. У разі часткової чи повної заміни ґрунту слід використовувати місцевий дерновий грунт з заплавних місць або верхній родючий шар, в якості компонентів можна використовувати перегній, торф, пісок.

Перед посадкою у саджанців з оголеними коренями уважно оглядають кореневу систему і відрізають всі пошкоджені і занадто довгі коріння. У контейнерних рослин занадто заплутані і переплетені корені неглибоко насікають з різних сторін, видаляючи довге коріння. Посадка рослини з переплетеним корінням веде до формування неправильної кореневої системи, рослина гірше вкорінюється.

При установці рослини в яму дуже важливо не заглиблювати кореневу шийку, особливо на важких глинистих ґрунтах, що може привести до гнилі кори і поступової загибелі рослини. Якщо вона заглиблена, то необхідно її звільнити, прибравши частину ґрунту з поверхні кома (або контейнера). У посадженої рослини коренева шийка повинна знаходитися вище рівня грунту з урахуванням усадки грунту в посадковій ямі.

Після установки дерева, потрібно як слід промочити ком, щоб він повністю просочився водою. Робити це потрібно обережно, не розмиваючи грунт. Можна воду лити не на ком рослини, а в саму яму, якщо це не розмиває ком.

Посадкову яму засипають ґрунтом поступово, пошарово ущільнюючи, стежачи за тим, щоб не залишалося порожнеч, які призводять до підсихання коренів і можуть бути причиною пригніченого стану рослини, всихання частини гілок і навіть загибелі.

Навколо кожної рослини по периметру посадкової ями формують земляний валик висотою 10-15 см. Він служить для утримання води при поливі: щоб вона не розтікалася, а проникала до коренів рослини.

Після посадки рослини грунтовно поливають і проводять розпушування грунту з метою збереження вологи. Пристовбурні кола рослин рекомендується замульчувати. Мульча оберігає кореневу систему від перегріву, утримує вологу в ґрунті, обмежує ріст бур’янів. В якості мульчі можна використовувати тріску, подрібнену соснову кору, перегній та ін. органічні матеріали, які можна придбати у нас в розсаднику.

Регулярний полив в перший рік після посадки забезпечує високу приживлюваність. При цьому треба стежити за тим, щоб повністю промочувався шар, де розташована коренева система, але не було застою води. Необхідність поливу визначається станом грунту і рослини.

Посаджені рослини не підживлюють, поки вони не приживуться. Це стимулює розвиток сильної та здорової кореневої системи.

Коментарів немає

Додати коментар
Фільтри
Категорії
Статус товару
Ціна
грн. -
Тип кориневої системи
Сезон відправки
Кошик