Рослини
Меню
Вхід / Реєстрація Авторизуйтесь будь ласка
Актинідія: особливості, посадка, догляд

Актинідія: особливості, посадка, догляд

Міні-ківі або актинідія отримала свою назву за формою квіток, які схожі з зірками (з лат. «Actis» перекладається як зірка). У природі їх налічується більше сорока сортів. На присадибній ділянці може рости і для плодоношення, і для прикраси.

Актинідія – це листопадна ліана, найбільш часто росте в гірських лісах. Природними опорами для цієї рослини служать дерева. Вперше селекцією цієї рослини вчені зайнялися в 30-хх рр минулого століття. На сьогоднішній день їх праці увінчалися успіхом, були виведені зимостійкі сорти. Тепер вирощування міні-ківі стало можливим практично в будь-якому регіоні.

Особливості актинідії

Міні-ківі має квітки обох статей, тому для отримання плодів необхідно висадити на ділянці і чоловічий і жіночий вид культури. Квітки міні-ківі виділяють тонкий і вишуканий аромат, вони прекрасно запилюються джмелями і бджолами, але при цьому не є медоносами. Бджоли використовують пилок з цих квіток як білковий корм.

Практично всі сорти міні-ківі цвітуть в липні. Тривалість цвітіння складає десять-дванадцять днів. В цей же час актинідія випускає молоді пагони, які за літо виростають до двох метрів. З настанням осені зростання ліани призупиняється, і на пагонах формуються бруньки.

Плоди у міні-ківі повні соку, мають солодкий і насичений смак. Цікавою особливістю плодів актинідії є те, що вони змінюють свій аромат від року до року. Іноді ягоди пахнуть ананасом, іноді – яблуком.

Особливості посадки, догляду і збору урожаю

Оптимальною температурою для висадки культури вважається 18-24˚С, а найкращими умовами – достатня вологість і помірне сонце. Якщо температура на вулиці дуже висока, під плівку необхідно помістити вологу бавовняну тканину. При випаровуванні з неї води буде відбуватися зниження температури. При дотриманні всіх посадочних умов, формування кореневої системи відбувається за місяць, після чого актинідії можна пересаджувати у відкритий грунт. Взимку актинідію краще прикрити опалим листям.

Незважаючи на те, що актинідія має потужну і розгалужену кореневу систему, близько 70% її коріння знаходиться близько від поверхні. Тож рихлити ґрунт слід з особливою обережністю. Для кращого розвитку культури, їй необхідні регулярні підгодівлі. Органічні добрива краще вносити в весняний період.

Пагони ліани дуже швидко відростають, тому, щоб вони не перепліталися, їх слід щомісяця обрізати на півметра. Останню обрізку проводять після повного опадання листя. Для найбільш повного цвітіння і плодоношення, ліані необхідна опора. Вона буде добре виглядати в якості прикраси альтанки або як жива огорожа. У цьому випадку рослини необхідно висаджувати з інтервалом в три-п’ять метрів.

Ягоди міні-ківі дозрівають в серпні-вересні. Вони добре тримаються на гілках навіть після повної готовності, тому збирати врожай можна в міру дозрівання.

В цілому, слід зазначити, що тіньовитривала актинідія не надто вимоглива до грунтів, але краще висаджувати її в легкий, злегка кислий грунт, якій потрібно збагатити перегноєм. Навіть при мінімальному догляді ця оригінальна рослина буде радувати вас своїми квітами і плодами.

Коментарів немає

Додати коментар
Фільтри
Категорії
Статус товару
Ціна
грн. -
Тип кориневої системи
Сезон відправки
Кошик