Пухнасті чагарники бузку є дуже невибагливими рослинами. Дотримуватися рекомендацій щодо догляду за ними, які схожі з вимогами для більшості квітучих чагарників, зможе навіть початківець садівник-любитель.
Бузок (Syringa) краще цвіте на відкритих, сонячних місцях, цілком виносить жаркий і сухий клімат, віддає перевагу родючим, слабокислим і нейтральним, не надто сухим ґрунтам з низьким стоянням грунтових вод. У разі якщо грунт все ж глинистий і гігроскопічні властивості погані, то на дно посадкової ями треба насипати трохи гальки як дренаж, а грунт, вийнятий з ями перемішати з перегноєм і комплексними мінеральними добривами від Еко-Країна.
Підготовка ґрунту і місця для посадки
Саджанці бузку висаджують в посадочні ями діаметром 40-50 см, при глибині 35-45 см. Яму заповнюють верхнім родючим шаром грунту, з додаванням перегною або вивітреного торфу. Крім того, на кислих грунтах додають 2-2,5 кг вапняного туфу. На піщаних грунтах вапно краще вносити в формі доломітового борошна, що містить магній, який в легких піщаних грунтах міститься в недостатній кількості.
Перемішування органічних і мінеральних добрив з грунтом проводять з таким розрахунком, щоб більша їх частина потрапила в нижню частину ями. Якщо цієї кількості грунту недостатньо для заповнення, то в яму досипають грунт з родючого шару міжрядь.
Техніка посадки бузку
Перед посадкою пошкоджену частину кореневої системи обрізають гостро відточеним садовим ножем або секатором.
Щоб уникнути заглиблення рослини після осідання грунту, коренева шийка повинна бути розташована на 4-6 см вище рівня грунту.
Після поливу рослини, її слід обережно ущільнити присипаним грунтом, не допускаючи при цьому пошкоджень кореневої системи.
Навколо посадженої рослини насипають валик землі висотою 15-20 см, утворюючи лунку для поливу. У лунку виливають 15-20 л води. Після поглинання води, пристовбурні кола присипають сухим ґрунтом і мульчують 3-5-сантиметровим шаром торфу.
Догляд за бузком
Бузок садять ранньою весною, до розпускання бруньок, або восени. Посаджений молодий кущик треба часто поливати. Дорослі кущі поливають тільки в засушливу пору.
Ранньою весною обрізають слабкі і засохлі гілки, а у прищеплених саджанців також видаляють «дику» поросль. Засохший цвіт зрізають, намагаючись не пошкодити розташовані поруч з ним пагони, на яких закладаються квіткові бруньки – з них в наступному році з’являться квітки.
Коментарів немає
Додати коментар