Рослини
Меню
Вхід / Реєстрація Авторизуйтесь будь ласка
Рослини в саду, які допоможуть бути здоровими і мати міцний імунітет

Рослини в саду, які допоможуть бути здоровими і мати міцний імунітет

Навіщо нам потрібен сад? Напевно, перш за все, для здоров’я – психічного, фізичного і душевного. В саду працює тіло і відпочиває душа. Ще й овочі-фрукти-ягоди, свої, знову ж таки, корисні. До того ж на своїй ділянці можна виростити що-небудь мегакорисне, наприклад, лимонник, іргу, горобину, актинідію або смородину, а потім ходити здоровим, рум’яним і веселим серед блідих колег, наляканих черговим вірусом. Про рослини, які здатні нам допомогти в боротьбі за власне здоров’я, і ​​буде дана публікація.

Рослини для покращення імунітету

Існує категорія рослин, які буквально «підстьобують» знесилений імунітет, і, думаю, що всі зі мною погодяться, що мати їх у себе в саду дуже бажано. І так, які ж це рослини?

Лимонник китайський

Особливості рослини: Лимонник китайський (Schisandra chinensis) – дивовижна витончена рослина. Ліана з пагонами довжиною до 10-15 м, з товщиною стовбура в 2 см. Пагони тонкі, завиваються навколо опори. Якщо опора закінчилася, витончено звисають вниз. Кора яскраво-коричнева, листя життєрадісно-зелені влітку і лимонно-жовті восени.

Рослина однодомна, квітки чоловічі та жіночі. Садити потрібно в затіненому місці. У червні цвіте біленькими ароматними квіточками, у вересні дозрівають яскраво-червоні китиці ягід. У поєднанні з лимонним листям видовище феєричне.

Корисні властивості: Дуже потужний адаптоген і імуностимулятор, причому вся рослина – ягоди, листя, стебла, коріння і навіть черешки ягід. Лимонним запахом володіють всі частини рослини.

Лимонник швидко відновлює життєву енергію, підвищує загальний тонус організму. М’якоть лимонника китайського багата на вміст органічних кислот. Знайдено в ній пектинові, дубильні і речовини Р-вітамінної активності. Ще є токофероли, або вітамін Е, аскорбінова кислота, або вітамін С, сапоніни, які виводять з організму холестерин.

Замовити лимонник китайський

Ірга

Особливості рослини: Ірга воліє відкрите місце, хоча мириться і з невеликим затіненням. Однак багаті врожаї ягід виходять, безумовно, саме при яскравому освітленні рослини. Плоди приваблюють не тільки людей, але й різноманітних птахів.

Ірзі не страшні не тільки морозні зими, але і сильні весняні заморозки (до -6 … -7 градусів). Особливо для регіонів з суворим кліматом пізнє цвітіння ірги дуже доречне. Ірга майже не вимагає догляду, тому ця рослина як ніяка інша серед листяних деревних порід підходить для «ледачого» дачника.

Щоб легко було збирати врожай ягід, за допомогою регулярної стрижки й обрізки проріджуйте густоту рослини і підтримуйте висоту деревця ірги не більше 2 м. Звертайте увагу на річні прирости, так як саме на них ірга і плодоносить. Як тільки річний приріст стане менше 10 см – це сигнал до обов’язкової обрізки, інакше залишитеся без врожаю.

Корисні властивості: Ірга надзвичайно корисна в період сезонної епідемії грипу, для зміцнення імунної системи організму. Користь ірги неоціненна в умовах великих міст, де екологічна обстановка дуже складна, її ягоди допомагають вивести з організму радіоактивні речовини і важкі метали.

Якщо ви втомилися на роботі, чашка чаю з варенням з ірги допоможе розслабитися і відновить вашу душевну рівновагу. Цю ягоду лікарі рекомендують вживати при посилених розумових навантаженнях, при активній роботі, а також при стресовому стані і безсонні. Лікувальними властивостями володіють не тільки сині ягоди ірги, але також листочки рослини.

Замовити іргу

Горобина чорноплідна (Аронія)

Особливості рослини:  Чорноплідна горобина (або Аронія чорноплідна) – невелике плодове дерево або чагарник виду Ароній, сімейства Рожеві. Плоди чорноплідки – їстівні ягоди чорного кольору з кислувато солодким смаком і трохи терпким присмаком. Цвіте чорноплідна горобина в травні – червні. Урожай збирають у вересні – жовтні.

Корисні властивості: Чорноплідна горобина – не дуже популярна в нашій країні ягода, що володіє масою корисних властивостей і допомагає зберегти здоров’я і впоратися з різними захворюваннями. Чорноплідна горобина підвищує імунітет, має загальнозміцнювальний ефект.

Допомагає зміцнити стінки судин, підвищує їх еластичність і пружність. Сприяє зниженню артеріального тиску. Аронія добре впливає на роботу травної системи, усуває спазми, має жовчогінні властивості, допомагає впоратися з гастритом зі зниженою кислотністю.

Чорноплідна горобина сприяє зниженню рівня цукру в крові й рекомендується при цукровому діабеті.

Замовити горобину чорноплідну

Актинідія

Особливості рослини:  Актинідія – це кучерява ліана, яка схожа на виноград. Часто цю рослину використовують в декоративних цілях, тому що воно обплітає опори.

Листя актинідії зморшкувата, змінюється в кольорі від бронзового до білого, на червоний і фіолетовий. Квітки рослини великі, плоди овальні, ароматні, на смак солодкі або кисло-солодкі, нагадують ананас, ківі або яблуко.

Корисні властивості: Плоди рослини корисні за рахунок вмісту в них багатьох вітамінів і мінералів. Завдяки аскорбінової кислоти, ягодами можна зміцнити імунітет, що допомагає організму боротися з вірусними та інфекційними захворюваннями.

За рахунок калію ягоди позитивно впливають на серцево-судинної системи, а саме зменшується ризик серцевих захворювань. Ягоди рекомендують вживати при авітамінозі, гіпертонії або нестачі йоду.

Завдяки клітковині плоди актинідії добре впливають на роботу кишечника. Каротин, що міститься в плодах актинідії, покращує зір. Також ягоди корисні людям, що страждають недоліком вітамінів і проблемами з обмінним процесом.

Замовити актинідію

Чорна смородина

Особливості рослини: Чорна смородина – багаторічний чагарник. У період плодоношення кущ складається з 12-20 гілок різного віку. Залежно від особливостей сорту кущі можуть бути розлогими або компактними. Для смородини типові ростові і змішані бруньки. Найбільше у куща змішаних (квіткових) бруньок які, мають зачатки для росту пагонів, і для формування ягід. Ростові бруньки менш численні. Вони, як правило, розташовуються в нижній або в самій верхній частині пагона. З них утворюються вегетативні пагони.

Корисні властивості: Чорна смородина дуже корисна  для здоров’я, адже без перебільшення її можна назвати коморою вітамінів. Ягоди чорної смородини містять вітаміни В, Р, провітамін А, цукри, пектинові речовини, фосфорну кислоту, дубильні речовини, вітамін групи Д, каротин, вона багата солями калію, містить солі фосфору й заліза. Листки містять фітонциди, магній, марганець, сірку, срібло, мідь, свинець, ефірну олію й вітамін С.

Що стосується вітаміну С, то тут чорна смородина – лідер, що підвищує імунітет й опірність організму різним захворюванням. Для забезпечення добової потреби в аскорбіновій кислоті досить з’їдати 15-20 ягід.

Замовити чорну смородину

 

І на завершення хочемо відмітити, що для того, щоб захисні сили організму працювали на повну потужність, ваш раціон має бути збалансованим. Тобто ключовим тут є не конкретні продукти в щоденному меню, а сама культура прийому їжі. По-перше, ніколи не пропускайте основних прийомів їжі: сніданок, обід і вечеря мають бути завжди, а перекуси на ходу мусять відійти в минуле. По-друге, не відмовляйтесь від сезонних і місцевих продуктів. По-третє, сміливо скорочуйте вживання цукру, солі та споживайте лише необхідну кількість калорій.

Будьте здорові з ЕКО-КРАЇНА!

Коментарів немає

Додати коментар
Фільтри
Категорії
Статус товару
Ціна
грн. -
Тип кореневої системи
Сезон відправки
Кошик